Arçelik Kombi Servisi

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber artık evlerimiz de daha modern hale geldi. Kombiler de son yıllarda teknolojiyle birlikte evlerimizin vazgeçilmez eşyalarından biri oldu. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de çeşitli arızalar baş gösterebilir. Bu nedenle müşterilerin de kombilerin nasıl kullanılacağı ve arıza durumunda neler yapılması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda sahip olduğunuz Arçelik kombinizdeki arıza kodunun ne anlama geldiğini sizler için derledik.

Arçelik Kombi Servisi
Arçelik Kombi Servisi

Arçelik DGK Serisi Arıza Kodları
E01 Arıza kodları: Başarısız ateşleme / gaz besleme hatası. Kombinize gelen gazın kesilmesi durumunda cihaz kendini emniyete alır ve ekranda E01 kodu okunur. “R” tuşuna 2 saniye basılı tutunuz. 3 defa resetlediğiniz halde arıza kodları sorunu çözmeye işe yaramazsa teknik bilgi alınız.
E02 Arıza kodları: Aşırı ısınma emniyet termostatı hatası.
E03 Arıza kodları: Hava basınç anahtarı arızası.
E04 Arıza kodları: Alev kaybı nedeniyle emniyet hatası. Kombinizin Alev ayarlarının kontrol edilmesi gerekir sorun devam ederse elektrik Voltajınızı kontrol edin.
E05 Arıza kodları: Tesisat suyu sensör arızası. Tesisat suyu sensöründe problem olduğunda ekranda E05 kodu okunur.Kalorifer NTC nizi değiştirin.
E06 Arıza kodları: Kullanım suyu sensör arızası. Kullanım suyu sensöründe problem olduğunda ekranda E06 kodu okunur.Sıcak su NTC nizi değiştirin.
E10 Arıza kodları: Düşük basınç arızası. Sistem basıncınızı kontrol edin.
E25 veya E26 Arıza kodları: Muhtemel pompa blokaj arızası. Genelde kombiniz uzun zaman kapalı kaldığı zamanlarda bu arıza görülür.
E35 Arıza kodları: Alev oluşum arızası.
E96 Arıza kodları: Düşük voltaj hatası.

Call Now ButtonHemen Şimdi Ara Telefon Et